PLA Ndjehet

Përshkrim i shkurtër:

materiali:Fibër Acid Polylactic 100%, i quajtur gjithashtu fibër misri

Teknologji:gjilpëra jo të endura

dendësia:50gsm-7000gsm

Trashësia:0.5mm-70mm


Detaje të produkteve

FAQ

Etiketat e produkteve

Fibra PLA është një fibër e biodegradueshme me lloj qarkullimi natyral, i cili është bërë nga acidi laktik nga niseshte. Fijet nuk përdor naftë dhe lëndë të tjera kimike të papërpunuara, mbeturinat e saj në tokë dhe ujërat e detit në veprimin e mikroorganizmave, mund të prishen në dioksidi i karbonit dhe uji, nuk do të ndotin mjedisin e tokës.Sepse materiali origjinal i fibrës është niseshte, cikli i rigjenerimit të fibrave është i shkurtër, rreth një deri në dy vjet. Djegia e fibrës PLA, me pothuajse asnjë oksid nitrik, nxehtësia e tij djegia është rreth një e treta ajo e polietilenit dhe polipropilenit.

1.Gjenerata e re e ndjerë në fibrat e gjilpërës PLA, 100% e biodegradueshme (48 muaj)

2.100% PLA

3. Shumë e lehtë për tu trajtuar dhe shtruar, mund të mekanizohet

Ngjyra neutrale

Features

Mikrobet prishen më shpejt. Pas dekompozimit, materiali do të shndërrohet plotësisht në ujë, metan, dioksid karboni dhe mbeturina organike pa asnjë ndotje ndaj mjedisit.

Për shkak se fibrat prishen vetëm në deponitë ose trupat mikrobikë të ujit, ato janë jashtëzakonisht të qëndrueshme si një pëlhurë veshjesh.

Aplikacion

Përveç që përdoret për veshje, fibra PLA gjithashtu mund të përdoret gjerësisht në inxhinierinë civile, ndërtesat, bujqësinë, pylltarinë, akuakulturën, industrinë e letrës, kujdesin shëndetësor dhe produktet shtëpiake. Fibra PLA mund të përdoret gjithashtu për të prodhuar materiale paketimi të biodegradueshme.

Përparësitë e paketimit PLA

1. Biodegradueshmëria - Një avantazh i madh i përdorimit të PLA për paketimin është biodabiliteti i saj. Me procesin e qëndrueshëm dhe materialet e papërpunuara të përdorura, PLA është një zgjedhje miqësore me mjedisin për aplikimet e paketimit.

2. Reduktimi i karbonit - Emetimet e gazrave serë të prodhuara gjatë prodhimit të PLA janë më të ulëta se plastika e tjera. Në fakt, emetimi neto i gazit serë i procesit të përgjithshëm të prodhimit PLA madje mund të konsiderohet negativ. Si është e mundur që ju kërkoni? Epo, dioksidi i karbonit konsumohet gjatë rritjes së misrit.

3. Karakteristikat izoluese - Për paketimin, PLA përdoret zakonisht si një izolant efektiv në mënyrë që të kontrollojë temperaturën e mallrave. Izolimi PLA ndihmon në mbajtjen e temperaturës së një produkti të brendshëm rreth 4 gradë Celsius në një temperaturë mesatare të dhomës 25-30 gradë Celsius deri në 30 orë.

4. Termoplastik - PLA është termoplastik, që do të thotë kur nxehet në pikën e tij të shkrirjes nga 150 deri në 160 gradë Celsius, do të shndërrohet në një lëng. Kjo do të thotë se mund të ri-përcaktohet, të vendoset të ftohet dhe të nxehet përsëri për të formuar forma të tjera pa degradim. Kjo e bën PLA një material të dëshirueshëm për riciklimin.

5. Nuk ka tymosje apo ndotje toksike - PLA nuk lëshon tym toksik kur oksigjenohet dhe për këtë arsye është bërë një material shumë i njohur për paketimin e produkteve farmaceutike dhe kimike, si dhe ushqimin dhe pijet. Pse? Shtë jashtëzakonisht e rëndësishme që mallrat shumë të ndjeshme nuk kontaminohen gjatë ruajtjes dhe tranzitit, në mënyrë që të mbrohen edhe transportuesit dhe përdoruesi i fundit.

Mbi të gjitha, PLA është degraduar plotësisht në dioksid karboni dhe ujë përmes kompostimit, do të thotë që nuk prodhohen toksina ose substanca të dëmshme dhe asnjë ndotje nuk lëshohet në mjedis.

 


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  KONTAKTE

  Nr 195, Rruga Xuefu, Shijiazhuang, Hebei Kinë
  • sns01
  • sns02
  • sns04
  • sns05