Karboni i ndjerë me bazë PAN

Përshkrim i shkurtër:

E ndjerë karboni i bazuar në poliakrilonititil (PAN) është i lehtë në cilësi, i vogël me kapacitet specifik nxehtësie, i butë në cilësi, i mirë në adiathermancy dhe i përshtatshëm në funksionim, i cili mund të kursejë energji të madhe. Prandaj, izolimi termik i bazës poliakrillonitrile është jashtëzakonisht superiore në atmosferë vakumi ose inerte, në veçanti, performanca e bazës poliakrillonitrile është e qëndrueshme në kushte të temperaturës së lartë, dhe është materiali i shkëlqyer i izolimit termik për furrën me vakum.


Detaje të produkteve

FAQ

Etiketat e produkteve

pronë

Vlera e matur

Emri i produktit

Karboni i ndjerë me bazë PAN

material

PAN-CF

Dendësia më e madhe (g / cm3)

0,14-0,15

Carbon (%)

≥98.5

Përçueshmëria termike (1150oC W / m .k)

0,12-0,18

Forca e tensionit (Mpa)

0.15

Stresi dërrmues (me kompresim 10% N / cm2)

8-12

Ash (%)

≤0.05

Temperatura e përpunimit (℃)

1200

Gjendja e funksionimit në ajër (℃)

≤400

Gjendja e funksionimit në vakum (℃)

≥1500

Gjendja e funksionimit në vakum në atmosferën inerte (℃)

≥2300

Trashësia

1 - 10 mm

Gjerësia maksimale

80in

[PAN & dallimet në fije artificiale]

1.PAN (PolyAcrylNitrile) është më e ulët në kosto.

2.PAN ka fibër më të trashë dhe diametër më të madh të fibrave = Sipërfaqe e Sipërme e Ulët.

3. PAN është më i ashpër dhe ka një ndjenjë "më të shpejtë". Rayon është më fleksibël dhe më pak irritues për lëkurën.

4. Rayoni është më i ulët në përcjellshmëri termike sesa PAN në temperatura më të mëdha se 1800 ° C.

Për aplikimet për trajtimin e nxehtësisë, karboni PAN i ndjerë është çmimi më i mirë.

Për trajtimin e lehtësisë dhe temperaturave ultra të larta, Rayon është zgjidhja më e mirë.

Aplikacion

Ndjerë karboni me bazë PAN përdoren si izolim në furrat vakum dhe atmosferë mbrojtëse (jo oksiduese) dhe pajisjet e procesit të përdorura në industrinë e trajtimit të nxehtësisë, gjysmë përcjellësit, qeramikës, hapësirës ajrore, mbrojtjes, pajisjes bio-mjekësore dhe industrive të sintetizuara të metaleve.

Këto felts përdoren gjithashtu si një katodë në aplikimet e baterisë së rrjedhës dhe si një sipërfaqe reagimi për shumë procese të tjera elektro-kimike. Përdorimet e zakonshme të konsumit dhe të konsumit industrial janë si saldimi i batanijave, jastëkëve të hidraulikëve, pllaka me defekt qelqi, fitilat në soba ultratinguj dhe rreshtimi i shterave automobilistik.

PËRFITIMET

Lehtë për tu prerë dhe instaluar.

Dendësia e ulët dhe masa termike.

Rezistencë e lartë termike.

Përmbajtje e ulët e hirit dhe squfurit.

Asnjë fyese.


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  KONTAKTE

  Nr 195, Rruga Xuefu, Shijiazhuang, Hebei Kinë
  • sns01
  • sns02
  • sns04
  • sns05