Ndaloni Vula & Gaskets

Përshkrim i shkurtër:

materiali: 100% lesh, 100% poliester ose përzierje

Trashësia:1mm ~ 70mm

Size: rrumbullakët, katror i personalizuar, me ose pa ngjitës mbrapa

Ngjyrë: e bardhë, gri ose me porosi


Detaje të produkteve

FAQ

Etiketat e produkteve

Felt është një material tekstili i bërë nga materiale natyrale dhe sintetike, përfshirë leshin, akrilikun dhe fijezon. Përdoret gjerësisht për prodhimin e materialeve të ndjerë në copë litari dhe për të krijuar ndjerë arkitektonike për lagështimin e tingullit dhe dridhjeve, dhe qëllime dekorative.

i ndjerë leshi specifikohet nga një standard SAE. Kjo cakton nota nga F-1 në F-55. Numrat më të lartë tregojnë densitet më të ulët, dhe këto nota kanë më pak aftësi për të thithur dridhjen dhe rezistuar ndaj gërryerjes.

Ndjerë sintetike është bërë nga poliesteri ose fibra të tjera të bëra nga njeriu që kombinohen në materiale të ndjerë duke përdorur një proces të shënjimit të gjilpërave ose nxehtësisë. Ka një strukturë të butë dhe prodhohet duke përdorur lloje të ndryshme të fibrave për të prodhuar nivele të ndryshme të parzmore dhe forcë. Veshjet dhe shtresat mund të aplikohen gjithashtu për rezistencën ndaj flakës ose për të përmirësuar përfundimin e sipërfaqes. Ndikimi sintetik është i disponueshëm në dendësi dhe trashësi të krahasueshme me leshin SAE të ndjerë, dhe përfaqëson një alternative të lirë.

Në shumë raste, ky material për qëllime të përgjithshme siguron performancë dhe vlerë më të mirë sesa ndjehet leshi. E ndjera sintetike përdoret zakonisht për dunnage, aplikacione anti-squeak, crating, filtrim, mbushje, fshirëse, dhe një gamë të gjerë të aplikacioneve të tjera.

Për shkak se është 100% sintetik, ky material është mjaft i butë dhe rezistent ndaj veshjeve, dhe mund t’i rezistojë temperaturave më të larta sesa ndjehet leshi. E ndjera sintetike mund të jetë e krehur ose e zbrazur për të hequr mbeturinat, dhe pastruar njolla duke përdorur ujë dhe sapun të butë.

avantazh

1.Zhurma-deadening

Falë rezistencës së fortë, materiali i ndjerë i copë litarit mund të thithë lëvizjen ndërmjet sipërfaqeve që përndryshe do të shkaktonin zhurmë dhe çarje. Duke parandaluar transmetimin e dridhjeve është gjithashtu një material i mirë për mbarimin e tingullit.

2.filtrim

Orientimi i rastësishëm i fibrave në ndjerë e bëjnë atë një medium shumë të efektshëm filtrimi. Filtrimi përmirësohet më tej duke njomur në vaj. Fijet e leshit mbajnë vaj në sipërfaqen e tyre, e cila bllokon grimcat shumë të vogla që tërhiqen.

Kjo aftësi për të mbajtur vaj gjithashtu e bën të ndjerë një vulë të mirë kundër sipërfaqeve në lëvizje siç janë boshtet. Leshi përshtatet me ndryshimet në hendek ndërsa vaji siguron vajosje dhe njëkohësisht parandalon transmetimin e lëngjeve.

3.E përputhshme por e qëndrueshme

Si një material i butë me copëza, ndjera është e ngjashme me një neoprene të qelizave të hapura, EPDM ose shkumë silikoni. Kufiri i tij i lartë i temperaturës është më i ulët, por në varësi të shkallës, rezistenca ndaj gërryerjes mund të jetë më e lartë. Nëse jeni duke kërkuar për një material që mund të lubrifikojë, si dhe të vulosë, pyesni për ndjerë.

Ne gjithashtu ofrojmë prerje, prerje, petëzim, dhe shërbime të tjera për copëza të ndjerë ose materiale të ndjerë që plotësojnë kërkesat tuaja.

Features

1) elasticitet i lartë, rezistent ndaj kimikateve, retardant ndaj flakës.

2) Izolues i nxehtësisë rezistent ndaj veshjeve

3) Izolimi elektrik

4) Thithje e shkëlqyer e shokut

5) Shumë absorbues

6) Material për mbrojtjen e mjedisit

7) Performancë e mirë e izolimit


 • Previous:
 • Next:

 • Shkruajeni mesazhin tuaj këtu dhe na dërgoni

  KONTAKTE

  Nr 195, Rruga Xuefu, Shijiazhuang, Hebei Kinë
  • sns01
  • sns02
  • sns04
  • sns05