За нас

Хебеј Huasheng Фелт копродукции, Рибар

Хебеј Huasheng Фелт копродукции, Ltd е основана како големо професионално претпријатие на папрати, неткаени ткаенини во 1970 година, и се наоѓа во Нангонг и Шијажуанг, Кина. Ние сме столб на неткаеното ткаенина во Кина индустрија и назначениот производител на поддршка на кинеската железничка хармонија локомотива ЕМУ (CRH3-380). И вклучуваат компанија за увоз и извоз: SJZ SINO-SAINT INTERNATIONAL TRADE CO, LTD, производите се извезуваат во целиот свет.

СОВРШЕНО

УСЛУГИ ЗА ИСКУСТВО и високо квалитетни услуги

Хебеј Huasheng Фелт копродукции, Ltd е основана како големо професионално претпријатие на папрати, неткаени ткаенини во 1970 година, и се наоѓа во Нангонг и Шијажуанг, Кина.

Ние сме столб на неткаеното ткаенина во Кина индустрија и назначениот производител на поддршка на кинеската железничка хармонија локомотива ЕМУ (CRH3-380).

НАЈПОВЕДНИ ПРОИЗВОДИ

 • Polyester Felt

  Полиестер се чувствува

  Име на производ Полестер на материјал од 100% Полиестер Дебелина 0,5 мм-70мм Тежина 40гмм-7000гмм Ширина максимум до 3,3м Должина 50м / ролна, 100м / ролна или прилагодена боја Издвоена боја како Пантонска боја картичка Техники Неткаен игла и удиран , ISO9001, АЗО Полиестерско влакно (скратено како ПЕТ влакна) е синтетичко влакно добиено со полиестерско предење формирано со поликондензација на органска дибазична киселина и дихидричен алкохол. Полиестерското влакно е ма ...

 • Pressed Wool Felt

  Притиснато волна се чувствува

  Тип T112 112 122 132 Густина (g / cm3) 0.10-0.50 0.10-0.43 0.30-0.42 0.25-0.35 Дебелина (мм) 0,5-70 2-40 2-40 2-50 2-50 Оценка од волна Австриска Мерино Волна Кинеска волна Боја природна бела / сива / црна или пантонска боја Ширина 1м Должина 1м-10м Техника Течно притиснато сертификација ISO9001 & SGS & ROHS & CE, итн 1.Firm. Лента со влакна се поврзани заедно цврсто и нема да се одврзат. 2. Отпорност на абразија. Чистената волна чувствува дека има силна структура која е абразија ...

 • Wool Dryer Ball

  Сушичка топка од волна

  Топките за сушење волна секогаш се направени од 100% волна на Нов Зеланд. Тие нема да се разоткријат и ќе траат со години. Нивната големина е оптимална за максимална ефикасност на фен. Тие се одлични за мелење на пердуви, како што се јоргани и јакни. Користењето топчиња за сушење волна ја спасува вашата кожа од хемикалиите што се користат во сушните плочи и течните омекнувачи на ткаенината, а исто така ја зачувува вашата фен од остатокот што останува од овие. Тоа е економична алтернатива за хемиски пополнети и токсични листови за сушење и омекнувачи на ткаенини. ...

 • Felt pouch (felt eyeglasses case)

  Се чувствува торбичка (случај со очила за очила)

  Со оваа очила што се чувствува, можете безбедно да ги ставите чашите за чување и да ги чувате чисти. Оваа чанта за очила за употреба Користете го лизгањето во отворен дизајн, можете лесно да ги ставите и вадите очилата. Оваа торба со очила за очила не само што може да носи очила, туку и клучеви, картички, кармин и други мали работи. Користејќи ја чувствуваната површина, оваа површина на кутијата за очила е мека и удобна за допир, модна мала торбичка. Оваа торбичка за очила е погодна за стандардни очила за очила, заштитни очила, компјутерски анти-сјајни ...

 • Acoustic Panel

  Акустичен панел

  Акустичните панели се направени од 100% ПЕТ, со обработка на удирање со игла. Процесот на производство е целосно физички и еколошки, нема отпадна вода, емисии, отпад, нема лепило. Нашите полиестерски влакна Акустичните панели имаат корист од низа предности, тие апсорбираат ревертибиран звук, обезбедувајќи акустична контрола за да ја намалат количината на бучава во соба. Нашите ПЕТ акустични панели Нетоксични, не алергични, не-надразнувачки и не содржат врзива за формалдехид и имаат високи NRC: 0,85,100% полиестер а ...

 • Felt coasters & placemats

  Почувствувајте крајбрежни места и места

  Предмет Се чувствувате крајбрежни места и пласмани Материјал 100% мерино волна Дебелина 3-5мм Големина 4 × 4 '', или прилагодена боја Пантонски облици на облици Круг, шестоаголник, квадрат, итн. Режими на обработка Умирање, сечење, ласерско сечење. Опција за печатење Печатење на Silkscreen, дигитално печатење, печатење со термичко пренесување. Лого опција за ласерско скенирање, свила на екранот, ткаена етикета, врежана кожа, итн. Нашата 100% волна се чувствува исто така природен, обновлив ресурс, што значи дека е ослободено од непријатни токсични материи. Тоа & ...

КОНТАКТИ

Не 195, патот Xuefu, Shijiazhuang, Хебеј Кина
 • sns01
 • sns02
 • sns04
 • sns05